Normal view MARC view ISBD view

Platnéř : historický román. 1. / František Niedl

By: Niedl, František, 1949- [aut].
Material type: TextTextMonographic serial:Historický román, 1 partPublisher: Brno : Moba, 2012Edition: Vyd. 1.Description: 287 s.ISBN: 9788024349039.Subject(s): historické romány dobrodružné příběhy Čechy Václav IV. česká literatura
Contents:
Navazuje román Pavoučí sítˇ.
Scope and content: Strach ovládl Staré Město pražské a není radno vycházet po setmění. Lidé si ale nejsou jisti životem ani za okovanými dveřmi svých domů. Jsou vyloupeny truhly cechů na Staroměstské radnici a rychtář Pardus si již začíná zoufat. Nedaří se mu rozprášit tlupu Jouzy Čerta a navíc se jeví, že tlupě pomáhá někdo z blízkého okolí krále Václava IV. A k tomu se ještě na domech a jejich střechách začne objevovat přízrak, který někteří považují za netopýra, jiní za obrovského pavouka. Platnéřský učeň Lukáš zažívá strastiplné roky v domě svého strýce a má jen dvě touhy: vyučit se řemeslu a být v blízkosti Angely, dcery vyslance milánského vévody. Avšak aniž by si to přál, je vtažen do dění, které děsí město, a od té chvíle začíná hon i na něho. Každé jeho klopýtnutí může být tím posledním...Strach ovládl Staré Město pražské a není radno vycházet po setmění.
Tags from this library: No tags from this library for this title.
    Average rating: 0.0 (0 votes)
Item type Current location Collection Call number Status Date due Barcode
Knihy Knihy Hoštka
beletrie pro dospělé D (Browse shelf) Checked out 24.08.2022 315200288564
Knihy Knihy Žitenice
beletrie pro dospělé D (Browse shelf) Checked out 12.08.2022 315200274264

Navazuje román Pavoučí sítˇ.

Strach ovládl Staré Město pražské a není radno vycházet po setmění. Lidé si ale nejsou jisti životem ani za okovanými dveřmi svých domů. Jsou vyloupeny truhly cechů na Staroměstské radnici a rychtář Pardus si již začíná zoufat. Nedaří se mu rozprášit tlupu Jouzy Čerta a navíc se jeví, že tlupě pomáhá někdo z blízkého okolí krále Václava IV. A k tomu se ještě na domech a jejich střechách začne objevovat přízrak, který někteří považují za netopýra, jiní za obrovského pavouka. Platnéřský učeň Lukáš zažívá strastiplné roky v domě svého strýce a má jen dvě touhy: vyučit se řemeslu a být v blízkosti Angely, dcery vyslance milánského vévody. Avšak aniž by si to přál, je vtažen do dění, které děsí město, a od té chvíle začíná hon i na něho. Každé jeho klopýtnutí může být tím posledním...Strach ovládl Staré Město pražské a není radno vycházet po setmění.

There are no comments for this item.

Log in to your account to post a comment.

Powered by Koha