Základní MARC ISBD

Dvě tváře : soukromý život osvětimských vrahů / Nina Majewska-Brown ; z polského originálu Dwie twarze ... přeložila Markéta Páralová-Tardy

Od: Majewska-Brown, Nina [Autor]Přispěvatel(é): Páralová Tardy, Markéta, 1981- [01-Překladatel]Typ materiálu: TextTextJazyk: čeština Original language: polština Vydavatel: [Líbeznice] : Víkend, 2021Popis: 263 stran, 32 nečíslovaných stran obrazových příloh : ilustrace, portréty, faksimile ; 21 cmTyp obsahu: text Typ média: bez média Typ nosiče: svazekISBN: 9788074333187Další název: Soukromý život osvětimských vrahůUnifikované názvy: Dwie twarze. Česky Předmětová hesla: 1939-1945 | koncentrační tábory | concentration camps | Osvětim (Polsko) | Oświęcim (Poland)Žánr/Forma: polské romány | válečné romány | Polish fiction | war novelsSouhrn: Román polské autorky je podrobným pohledem na život v osvětimském koncentračním táboře z nezvyklého úhlu - z pohledu dozorců, členů SS. Součástí knihy je i obsáhlý faktografický doslov. Ann, esesmanova žena, která se právě přistěhovala do Osvětimi, se v novém domově zpočátku necítí dobře. Ještě nikdy svého Hanse neviděla tak unaveného. Nabývá přesvědčení, že jeho práce musí být skutečně těžká a vyčerpávající. Nejvíc ji trápí to, že jí nechce říci, co přesně dělá. Ann nepochybuje o tom, že neustálý kontakt s těmi zločinci v pruhovaných pyžamech se negativně odráží na jeho zdraví... Po úmorné práci v osvětimském táboře se esesmani vraceli do svých domovů, do náručí svých žen a dětí. Nedaleko za dráty pěstovali růže nebo chovali králíky, o jejich pohodlí se starali vězni a místní civilisté. Esesmani pili v místní kantýně, chodili do veřejného domu, jezdili na výlety a zamilovávali se do děvčat z okolí. Některým se život v Osvětimi tak zalíbil, že jej nechtěli opustit. A někteří se tam vraceli dokonce i po válce. Nakladatelská anotace. Kráceno.
Štítky z této knihovny: V této knihovně nejsou k tomuto titulu přiřazené žádné štítky.
Hodnocení
    Průměrné hodnocení: 0.0 (0 hlasů)
Exempláře
Typ jednotky Aktuální umístění Sbírka Signatura Stav Půjčeno do Čárový kód
Knihy Knihy Doplňovací fond
Beletrie
beletrie pro dospělé D (Prohlédnout regál(Otevře se níže)) Dostupné 315200336271
Knihy Knihy Třebenice
Beletrie
beletrie pro dospělé D (Prohlédnout regál(Otevře se níže)) Dostupné 315200335940
Knihy Knihy Budyně nad Ohří
Beletrie
beletrie pro dospělé D (Prohlédnout regál(Otevře se níže)) Dostupné 315200335939
Knihy Knihy Terezín
Beletrie
beletrie pro dospělé TER (Prohlédnout regál(Otevře se níže)) Dostupné 315200336618
Knihy Knihy Úštěk
Beletrie
beletrie pro dospělé UST (Prohlédnout regál(Otevře se níže)) Dostupné 315200336022

Román polské autorky je podrobným pohledem na život v osvětimském koncentračním táboře z nezvyklého úhlu - z pohledu dozorců, členů SS. Součástí knihy je i obsáhlý faktografický doslov. Ann, esesmanova žena, která se právě přistěhovala do Osvětimi, se v novém domově zpočátku necítí dobře. Ještě nikdy svého Hanse neviděla tak unaveného. Nabývá přesvědčení, že jeho práce musí být skutečně těžká a vyčerpávající. Nejvíc ji trápí to, že jí nechce říci, co přesně dělá. Ann nepochybuje o tom, že neustálý kontakt s těmi zločinci v pruhovaných pyžamech se negativně odráží na jeho zdraví... Po úmorné práci v osvětimském táboře se esesmani vraceli do svých domovů, do náručí svých žen a dětí. Nedaleko za dráty pěstovali růže nebo chovali králíky, o jejich pohodlí se starali vězni a místní civilisté. Esesmani pili v místní kantýně, chodili do veřejného domu, jezdili na výlety a zamilovávali se do děvčat z okolí. Některým se život v Osvětimi tak zalíbil, že jej nechtěli opustit. A někteří se tam vraceli dokonce i po válce. Nakladatelská anotace. Kráceno.

Zatím nikdo nekomentoval.

pro zveřejnění komentáře.

Používáme knihovní systém Koha