Normal view MARC view ISBD view

Carevna : román o Marii Fjodorovně, matce posledního cara / C.W. Gortner ; z anglického originálu The Romanov Empress ... přeložila Barbara Hajná

By: Gortner, C. W [Autor].
Contributor(s): Hajná, Barbara [01-Překladatel].
Material type: TextTextPublisher: Praha : Slovart, 2020Edition: Vydání první.Description: 487 stran : genealogické tabulky, 1 mapa ; 22 cm.Content type: text Media type: bez média Carrier type: svazekISBN: 9788075296313.Other title: Román o Marii Fjodorovně, matce posledního cara.Uniform titles: Romanov Empress. Česky Subject(s): Marija Fedorovna, ruská carevna, choť Alexandra III., ruského cara, 1847-1928 | 19.-20. století | panovnice | manželky panovníků | queens and empresses | rulers' spouses | Rusko | RussiaGenre/Form: americké romány | biografické romány | historické romány | American fiction | biographical novels | historical novelsSummary: Román založený na skutečných dějinných událostech uvádí čtenáře do nádhery petrohradských paláců, salonů překypujících intrikami, na bojiště první světové války i na krvácející venkov ovládaný bolševiky. Osmnáctiletá princezna Minnie ví, že jejím posláním je opustit rodné Dánsko a uzavřít sňatek s ruským carevičem Alexandrem. Po Alexandrově nástupu na trůn se Minnie, teď už zvaná Maria Fjodorovna, stává carevnou a postupně si buduje vřelý vztah ke své nové vlasti. Poté, co se její manžel rozhodne rozdrtit všechny, kdo se staví proti němu, musí Maria s největší opatrností kráčet po cestách kompromisu. Po Alexandrově smrti se jejich syn Mikuláš ujme vlády nad upadající říší. Maria se snaží vést syna k reformám, které by Rusko přenesly do moderního světa. Naráží však na opozici své snachy Alexandry, kterou ovlivňuje i mystik jménem Rasputin. Rusko zachvacuje požár revoluce a Maria čelí nejobtížnějším překážkám a také nejhlubšímu žalu. Gortner v dynamickém příběhu předvádí pád ruského impéria i složitou osobnost odvážné ženy, která se ho snažila zachránit. Nakladatelská anotace. Kráceno.
Tags from this library: No tags from this library for this title.
    Average rating: 0.0 (0 votes)
Item type Current location Collection Call number Status Date due Barcode
Knihy Knihy Křešice
Beletrie
beletrie pro dospělé D (Browse shelf) Checked out 12.09.2022 315200331499
Knihy Knihy Bříza
Beletrie
beletrie pro dospělé D (Browse shelf) Available 315200331091
Knihy Knihy Úštěk
Beletrie
beletrie pro dospělé UST (Browse shelf) Available 315200331314

Román založený na skutečných dějinných událostech uvádí čtenáře do nádhery petrohradských paláců, salonů překypujících intrikami, na bojiště první světové války i na krvácející venkov ovládaný bolševiky. Osmnáctiletá princezna Minnie ví, že jejím posláním je opustit rodné Dánsko a uzavřít sňatek s ruským carevičem Alexandrem. Po Alexandrově nástupu na trůn se Minnie, teď už zvaná Maria Fjodorovna, stává carevnou a postupně si buduje vřelý vztah ke své nové vlasti. Poté, co se její manžel rozhodne rozdrtit všechny, kdo se staví proti němu, musí Maria s největší opatrností kráčet po cestách kompromisu. Po Alexandrově smrti se jejich syn Mikuláš ujme vlády nad upadající říší. Maria se snaží vést syna k reformám, které by Rusko přenesly do moderního světa. Naráží však na opozici své snachy Alexandry, kterou ovlivňuje i mystik jménem Rasputin. Rusko zachvacuje požár revoluce a Maria čelí nejobtížnějším překážkám a také nejhlubšímu žalu. Gortner v dynamickém příběhu předvádí pád ruského impéria i složitou osobnost odvážné ženy, která se ho snažila zachránit. Nakladatelská anotace. Kráceno.

There are no comments for this item.

Log in to your account to post a comment.

Powered by Koha