Taylor, Patrick, 1941-

Doktore, tak na zdraví! / Patrick Taylor ; z anglického originálu ... přeložily Vlasta Hesounová a Alžběta Slavíková Hesounová - 1. vyd. - Voznice : Praha : Leda ; Rozmluvy, 2014 - 527 s. ; 21 cm

1. Doktore, fofrem, jde o život!, 2. Doktore, teď to chce klid!, 3. Doktore, šťastný a veselý!, 4. Doktore, to byste se divil!, 5. Doktore, bacha na ženský!, 6. Doktore, ne tak zhurta!; 7. Doktore, to je ale kotrmelec!; 8. Doktore, tak na zdraví!

Fingal Flahertie O'Reilly - svérázný vtipný, někdy bručivý, ale vždy obětavý doktor - dál dojímá a rozesmává milovníky rozverných příhod z malebného irského městečka Ballybucklebo. Po nedávné svatbě se svou studentskou láskou Kitty by se nejraději oddal rodinnému životu, jenže kolem se pořád něco děje: jednou je tu úraz po pádu z koně, jindy podezřelý srdeční záchvat, milostné vzplanutí hospodyně Kinky, předsudky místních proti mladé lékařce Jenny nebo dokonce podvodné machinace při chrtích závodech.Doktor Fingal se musí s potížemi svých pacientů prát stejně, jako když před třiceti lety začínal v ambulanci pro nemajetné v Dublinu. Obětavostí i mladickým nadšením si získal uznání místních obyvatel, ovšem někteří z nich pak od něj očekávali příliš mnoho. Doktorské povolání ho zpočátku tak pohltilo, že se stalo příčinou rozchodu s jeho velkou láskou Kitty.Taylorovo líčení nevšedních životních příběhů rázovitých postav z městečka je tak živé, jako bychom seděli v hospodě U Upatlané kačeny a připíjeli si s místními oblíbeným guinessem. Sláinte, doktore, sláinte! Na zdraví!

9788073353858 299,-- Kč

humoristické romány lékaři irská literatura

Powered by Koha